Było bardzo ciężko i “pod górkę”, tym większe uznanie i brawa dla Szymona z klasy 8B – Laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych województwa pomorskiego!

Po napisaniu bardzo trudnych testów podczas trzech etapów konkursu i złożeniu odwołania (wg pierwszych wyników zabrakło tylko jednego punktu, ale okazało się, że jednak punkt się znalazł;), na koniec ostatniego dnia “normalnego” funkcjonowania szkoły, Szymon dostał tę wspaniałą wiadomość. Co to oznacza w praktyce? Oprócz ogromnej satysfakcji i radości, tytułu Laureata, Szymon jest zwolniony z części Egzaminu Ósmoklasisty dotyczącej języka angielskiego, otrzymuje oceną celującą na koniec roku szkolnego oraz ma pierwszeństwo w przyjęciu do wybranej publicznej szkoły ponadpodstawowej! Szymon Rules :-)!

Gratulacje należą się również Finalistce tego konkursu – Jance z klasy 8B, której ten tytuł zapewnia dodatkowe punkty procesie rekrutacji do liceum. Brawo!

Mam nadzieję, że ta wiadomość zainspiruje uzdolnionych językowo młodszych uczniów, których w naszej szkole nie brakuje, do bardziej wytężonej pracy i przystąpienia do kolejnej edycji konkursu.