Uczniowie klasy IA uczestniczyli w ciekawej lekcji muzealnej pt. “Polska, Gdynia i ja!” w Muzeum Miasta Gdyni.

Dzieci dowiedziały się, dlaczego historia Gdyni ma wielkie znaczenie dla mieszkańców miasta i Polaków. Spróbowały wskazać na mapie świata Polskę, a na mapie kraju Gdynię i przypomniały, jakie mamy symbole narodowe. Flagę Polski układały z małych “gorsecików”, czyli płytek o charakterystycznym kształcie, którymi wykładano kiedyś posadzki w gdyńskich domach. Zwiedzając  wystawę uczniowie mogli podziwiać zgromadzone, autentyczne zbiory, a niekiedy nawet je dotknąć.

Pani kustosz w ciekawy sposób przekazała dzieciom najważniejsze wątki towarzyszące powstawaniu Gdyni – marzenia o nowoczesnym porcie, ale i zakorzeniony w naszej historii romantyczny patriotyzm.

Zapraszamy do galerii!