Serdecznie zapraszamy do obejrzenia dzieł malarskich wystawionych w trakcie VII Przeglądu Twórczości Plastycznej Nauczycieli “Chromy i Achromy”. Będzie można zobaczyć tam również wyróżnioną pracę Aleksandry Ośko, która uczy plastyki w naszej szkole oraz prowadzi kółka plastyczne i fotograficzne.
Przegląd “Chromy i achromy” ma wieloletnią tradycję i pomyślany jest jako prezentacja potencjału twórczego nauczycieli wywodzących się z różnych szkół i środowisk, dla których plastyka jest wyrazem poszukiwania związków między światem wewnętrznym, a otaczającą ich rzeczywistością. Kuratorka konkursu – Elżbieta Czaplińska-Kania – zaprasza do udziału nauczycieli dla których sztuka jest pasją i wyzwaniem. Jury złożone z wykładowców Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku pod przewodnictwem dr. hab. Jacka Zdybla, Prodziekana Wydziału Malarstwa ASP ocenia prace i kwalifikuje je do wystawy. W zeszłorocznych edycjach można było podziwiać prace wykonane technikami tradycyjnymi, ale również te z zastosowaniem technologii komputerowej. Mamy nadzieję, że w tym roku też będą Państwo pod wrażeniem prezentowanych dzieł.

Wernisaż odbędzie się dnia 12. kwietnia 2012 roku w Galerii Ratusz w Urzędzie Miasta Gdyni o godzinie 16:00. Zapraszamy.