Do czego służą roboty ? Jak wyglądają? Gdzie maja  zastosowanie? Czy przyszłość świata będzie należeć do robotów? Co to są roboty humanoidalne? Na te i inne pytania odpowiadali sobie uczniowie klasy 3 a podczas tygodnia zajęć  „ Nowoczesne technologie”. W czasie lekcji uczniowie dowiedzieli się, że obecnie roboty i zautomatyzowane maszyny występują niemal w każdej sferze naszego życia. Są wykorzystywane do prac na wysokościach lub pod wodą, w miejscach trudno dostępnych dla ludzi, ale również w Kosmosie, szpitalach, nauce. Jako podsumowanie zajęć trzecioklasiści otrzymali zadanie stworzenia własnych robotów. Uczniowie pracowali w grupach. Każda grupa zaprojektowała i zbudowała robota wg własnego uznania i zapotrzebowania. Pomysły były niezwykle zaskakujące. Do klasy 3a zawitały następujące : robot o nazwie Żabson 2031 służący do podlewania trawy, robot -piłkarski trener z pomocnikiem pompującym balony do kibicowania, robot- informator,  podający do czytania gotową prasówkę i częstujący mandarynkami zaczytanych ludzi oraz robot – umilacz czasu, który puszcza mydlane bańki i częstuje popcornem. Młodym wynalazcom gratulujemy wspaniałych pomysłów.

Zajęcia te zostały zrealizowane w oparciu o umiejętności zdobyte podczas kursu “Creative Methodology”, będącego częścią projektu Erasmus+ realizowanego w naszej szkole. #Erasmusplus #KA122 #EnglishLanguageDevelopmentForTeachers #CreativeMethodology #Malta

B.K.