Grzegorz Kasdepke – w sposób lekki i pogodny tłumaczy najpopularniejsze związki frazeologiczne, z jakimi na co dzień spotykają się dzieci. Jak zwykle u tego pisarza, dydaktyzm jest przesłonięty poczuciem humoru, dzięki czemu jego opowiadania bawią w równym stopniu najmłodszych czytelników, jak i osoby dorosłe.

Sto jeden króciutkich historyjek, składających się na zbiór “Co to znaczy…” bawi zarówno dzieci, jak i dorosłych. Nie tylko jednak bawi – zebrane tu opowiadania w niezwykle klarowny sposób tłumaczą znaczenie najczęściej używanych związków frazeologicznych. Wątek edukacyjny książki – mimo że starannie przez autora ukryty – został doceniony nie tylko przez nauczycieli i dbających o intelektualny rozwój swych dzieci rodziców, ale i przez kapitułę przyznającą Nagrodę Edukacji XXI.