23 września nasi zerówkowicze, wraz z pierwszymi i drugimi klasami pojechali na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę integracyjną. Naszym celem był otworzony niedawno w Łebie Park Dinozaurów. Pogoda tego dnia była przepiękna, humory dopisywały, zapowiadał się bardzo udany dzień.

Atrakcji było co niemiara. Spacer po uroczych terenach parku sprawił dzieciom wiele radości.  Oprócz przepięknej przyrody i niesamowitych przestrzeni dzieci mogły podziwiać największe i najbardziej znane gatunki prehistorycznych gadów.

Rozpoczęliśmy od spaceru przez gęste, wysokie trzciny, gdzie rozlegały się groźne i zaskakujące zwierzęce odgłosy, które dostarczyły maluchom wielu wrażeń i niejednemu przysporzyły gęsiej skórki. Dalej droga wiodła przez otwarte tereny, jaskinie, kolejne odsłony prehistorycznych gadów w leśnym zaciszu, a na końcu małe zoo, gdzie dzieci miały okazję zapoznać się z różnymi gatunkami zwierząt, takich jak kozy, lamy, antylopy czy konie.

To jednak nie koniec atrakcji. Olbrzymi plac zabaw z przestrzenią do biegania, zabawkami i konstrukcjami do wpisania dopełnił szczęścia uczestników wycieczki 😉 Na zakończenie film edukacyjny o życiu i zwyczajach dinozaurów, pyszny i pożywny obiad w restauracji, aby odzyskać nieco sił i można było wracać do domu.

Wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni, pełni wrażeń i przemiłych wspomnień.