Około miesiąca temu uczniowie klasy szóstej “a” przeprowadzili wspaniałą akcję w naszej szkole. Dzięki zbiórce przekazali 1664,40 zł schronisku dla bezdomnych zwierząt w Dąbrówce, które jest prowadzone przez OTOZ Animals. Dodatkowe 150 zł uzyskane w wyniku licytacji zasiliło zbiórkę pieniędzy na kosztowną terapię Alexa, zorganizowaną przez portal siepomaga.pl!

Dzięki naszej akcji chcieliśmy uzyskać dwie rzeczy – przekonać społeczność naszej szkoły do stosowania ekologicznych środków, a co za tym idzie przyczynić się do spowolnienia degradacji środowiska naturalnego oraz wesprzeć finansowo schronisko
w Dąbrówce koło Wejherowa. Udało się jeszcze więcej! Dziękujemy pani Aleksandrze, mamie Leny, za wystawienie zestawu naszych produktów na licytację, z której dochód zasilił zbiórkę pieniędzy na kosztowną terapię małego Alexa, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam logistycznie w przeprowadzeniu naszej akcji, szczególnie pani Sylwii, mamie Oli, oraz pani Ani, mamie Janka oraz wszystkim, którzy kupili nasze produkty! Dziękujemy rodzicom, którzy podarowali pieniądze na składniki. Podziękowania ślemy również do właścicieli internetowej drogerii ekologicznej Better Land :), którzy udzielili nam pokaźnego rabatu na zakup tych składników.

Wychowawczyni dziękuje klasie za zaangażowanie i poświęcenie wolnego czasu!