Od 27. maja znane są wyniki sprawdzianu szóstoklasistów. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w tym roku ponownie najlepszy wynik w Gdyni uzyskali uczniowie Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej prowadzonej przez stowarzyszenie In gremio.

Średni wynik uczniów PSSP: 34,19 pkt.

Średni wynik w Gdyni: 27,51 pkt.

Średni wynik w województwie pomorskim:  23,69 pkt.

Sukces cieszy tym bardziej, iż to w Gdyni szóstoklasiści ze sprawdzianu uzyskali najwyższy średni wynik wśród miast w województwie pomorskim i kujawsko – pomorskim. Wyniki sprawdzianu ilustrują poziom kompetencji ucznia kończącego szkołę podstawową w zakresie 5 obszarów: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce.

Najwyższy wynik w naszym mieście potwierdza wysoki standard edukacji, jaką oferuje szkoła. Harmonijny i zrównoważony rozwój każdego ucznia to główne zadanie jakie stawia przed sobą nasza placówka. Wielką uwagę przywiązujemy do nowoczesnych metod nauczania, które są wspierane technologiami. Wierzymy, że wyniki uczniów to wypadkowa wielu działań, a każdego młodego człowieka staramy się traktować w sposób wyjątkowy i indywidualny. W naszej szkole nie ma szablonów, ani sprawdzonych rozwiązań, to właśnie dlatego cały czas pracujemy nad doskonaleniem procesu edukacji.

Pragniemy podziękować nauczycielom, rodzicom i uczniom, to dzięki ich bardzo dobrej pracy i zaangażowaniu , a także aspiracjom możliwe jest uzyskiwanie ponadprzeciętnych wyników.

Sprawdzian w Gdyni pisało 1913 uczniów i jesteśmy dumni, że najlepsi chodzą do PSSP!