Dzień Ziemi jest jednym z tych dni, które skupiają naszą uwagę na potrzebie ochrony naszej planety. W tym roku klasa 4 kolejny raz postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i włączyć się w akcję “Sprzątanie Świata”. Ta godna pochwały inicjatywa, pod przewodnictwem niezwykle zaangażowanej Łucji, okazała się nie tylko świetnym sposobem na promowanie ekologii, ale także doskonałą okazją do integracji, wspólnej zabawy i dumy z wykonanej pracy. Pogoda dopisała wspaniale, mali ekolodzy wyruszyli w drogę z rękawiczkami i workami na śmieci, gotowi na zbieranie i sprzątanie lasu w okolicy naszej szkoły. Następnie rozeszli się po lesie, by zbierać śmieci, starannie wybierając każdy odpad, jaki napotkali. Nie tylko zbieraliśmy śmieci, ale także dyskutowaliśmy na temat ekologii, recyklingu i wpływu śmieci na nasze środowisko. Było to nie tylko działanie na rzecz ochrony naszej planety, ale także lekcja edukacyjna, która pozostanie z nimi na długo. Zbieranie śmieci to nie tylko zadanie, ale także świetna zabawa. Uczniowie przekonali się, że to fantastyczna okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, rozmów i śmiechu. To również doskonały sposób na integrację, budowanie zespołu i wspólną pracę dla wspólnego celu. Po dwóch godzinach sprzątania, gdy worki zapełniły się do pełna, wrócili do szkoły z dumą i satysfakcją, ze swojego wkładu w ochronę środowiska. Akcja “Sprzątanie Świata” nie tylko uczy odpowiedzialności za naszą planetę, ale także wzmacnia więź z otaczającym nas światem naturalnym. Jest to coroczna tradycja, która w naszej szkole nabiera coraz większego znaczenia, dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli. Dzień Ziemi to nie tylko czas na refleksję nad naszym wpływem na planetę, ale także doskonała okazja do działania. Dzięki akcji “Sprzątanie Świata” klasa 4 pokazała, że nawet małe ręce mogą uczynić ogromną różnicę. Wszyscy jesteśmy podekscytowani i zmotywowani, aby kontynuować tę piękną tradycję w kolejnych latach, wierząc, że nasze wysiłki przyczynią się do stworzenia lepszego, czystsze i bardziej przyjaznego dla życia środowiska.

Zadbajmy o naszą planetę, bo to nasz jedyny dom.