Stowarzyszenie In gremio, gdański Teatr Wybrzeże przy współpracy z Europejskim Centrum Solidarności i Departamentem Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz Urzędem Miasta Gdańska zapraszają serdecznie do udziału w projekcie edukacyjnym i obywatelskim adresowanym do młodzieży Trójmiasta na podstawie spektaklu „Sprawa operacyjnego rozpoznania” w reżyserii Zbigniewa Brzozy.

Sprawa operacyjnego rozpoznania. Projekt edukacyjny” wpisuje się doskonale w jeden z tegorocznych priorytetów MEN „Żyj z pasją” dotyczący rozwijania edukacji obywatelskiej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Projekt rozbudowuje edukacyjnie formę przedstawienia teatralnego poprzez dodanie ważnych elementów, które wspomagają nauczycieli, przygotowują młodzież do świadomego odbioru przedstawienia oraz poszerzają jego wymowę, wymiar historyczny i obywatelski.

Sprawa operacyjnego rozpoznania. Projekt edukacyjny.” obejmuje:

• Stworzenie specjalnej strony internetowej na portalu www.ingremio.razem.pl dla koordynatorów projektu z gotowymi propozycjami scenariuszy lekcji i zbiorów źródeł, dzięki którym młodzież będzie mogła lepiej zrozumieć kontekst historyczny i polityczny przedstawionych wydarzeń,

• udział w specjalnie przygotowanych przedpołudniowych spektaklach w Teatrze Wybrzeże,

• moderowaną przez koordynatora dyskusję po spektaklu z młodzieżą oraz zaproszonymi gośćmi: członkami i uczestnikami ruchu Wolność i Pokój.

Teatr Wybrzeże przygotował specjalną ofertę cenową dla szkół i zgodził się na dodatkowe, przedpołudniowe spektakle. Jednocześnie dzięki wsparciu Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Gdańska szkolni koordynatorzy edukacji kulturalnej i dyrektorzy placówek szkolnych mogą się starać o dofinansowanie uczestnictwa w spektaklu/projekcie dla uczniów w trudnej sytuacji materialnej z Gdańskiego Programu Edukacji Kulturalnej.

Projekt realizowany będzie w 2011 roku od 27 października. Spektakle październikowe odbędą się w terminach: 27.10 i 28.10; listopadowe terminy: 22 – 24.11; wszystkie na godzinę 11.00. Organizatorzy zakładają kontynuację projektu w roku 2012, w którym planują trzydzieści spektakli oraz moderowanych dyskusji pospektaklowych przygotowanych dla młodzieży z całego Trójmiasta i okolic.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela: koordynator projektu Marek Radyko, mail: radyko@gla.edu.pl, tel.: 58 624 0509, kom. 607844622.

Strona projektu: www.ingremio.razem.pl