Drodzy Uczniowie i Rodzice!Zapraszamy Was na Dzień Ekologii, który odbędzie się w naszej szkole 22 września 2009 w godzinach 9:15 – 12:30.
W tym roku zapraszamy wszystkich uczniów do uczestnictwa w Szkolnym Dniu Ekologii który będzie nawiązywał do dwóch międzynarodowych akcji ekologicznych: Sprzątanie Świata oraz Europejski Dzień bez Samochodu.
Zapraszamy wszystkich uczniów do przyjazdu do szkoły na rowerze, zaś uczniów klas I- VI do wzięcia udziału w rowerowej wycieczce!
Kaski obowiązkowe! Wszystkie rowery będzie można bezpiecznie przechować na sali gimnastycznej.
W tym roku każda klasa będzie wykonywała projekt – „Poruszać się ekologicznie”. Pani Lucyna Bernardelli oraz wychowawcy poprowadzą zajęcia dla klas IV-VI pod tytułem „Mierzenie natężenia ruchu i wykorzystania miejsc w prywatnych środkach transportu”, a najmłodsi uczniowie naszej szkoły będą mogli wziąć udział w zajęciach warsztatowych dotyczących bezpiecznego wyposażenia rowerów.
Będziemy również gościć w szkole policjanta z Komendy Miejskiej w Gdyni, który opowie nam o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, sprawdzi stan techniczny naszych rowerów oraz dokona ich znakowania.
Serdecznie zapraszamy!