Nic piękniejszego na okoliczność Międzynarodowego Dnia Teatru wymarzyć nie można było. Profesjonalny warsztat teatrologa w prawdziwej pracowni teatrologicznej Koła Naukowego Teatrologów Uniwersytetu Gdańskiego BRIKOLAŻ. Przedsmak działań dramowych w szkole i projektu, który poświecimy wkrótce Wisławie Szymborskiej, pierwszej damie polskiej poezji. Wizytę rozpoczęliśmy w pokoju 3.3. Świetne miejsce, palety z poduszkami jako szkolne ławki? Rewelacja! Praca w trzech grupach dowolnymi metodami z gadaniem i chodzeniem między stołami? Tak! Telefony, tablety, laptopy w ruch? Żaden problem, korzystamy z Internetu, szukamy informacji o dramacie, aktorach, reżyserach. Czytamy naukowe definicje, dyskutujemy, wyjaśniamy, korzystamy, odrzucamy. Jest świetnie. Atmosfera pracy na luzie, pod fachowym okiem studentek teatrologii, przynosi nieoczekiwane rezultaty – każda grupa przedstawia swoją pracę w formie prezentacji, niektórzy korzystają z mediów, dają muzyczne tło. Wszystkim bardzo się podoba. I na koniec improwizacje na świeżym powietrzu – teatr telewizji o katastrofie lotniczej, scenariusz skrojony w 15 minut! (Co to będzie w dorosłym życiu, Oscary czekają!) A na deser przepyszne naleśniki w Manekinie J I gromkie 100 lat urodzinowe dla Jasia, to samo w wersji nagrania na pocztę telefonu dla Klary. To był dzień! Chcemy więcej! Zapraszamy do galerii zdjęć.