W poniedziałek nasi szóstoklasiści odwiedzili Uniwersytet Gdański, by wziąć udział w Dniu Otwartym na Wydziale Chemii. Uczniowie mogli zapoznać się z nowoczesną aparaturą, z funkcjonowaniem laboratorium chemicznego oraz badaniami naukowymi, jakie prowadzone są obecnie przez naukowców. W przepięknej i nowocześnie wyposażonej auli wysłuchali wykładu „Pachnąca chemia – zapachy piękna i śmierci”, z którego dowiedzieli się, że niektóre perfumy zrobione są z dość zaskakujących składników 🙂 Ciekawy był również pokaz doświadczeń chemicznych na żywo w wykonaniu dr. Tomasza Plucińskiego – wielkiego popularyzatora chemii. Warto dodać, że pan dr Pluciński prowadzi na Wydziale Chemii cykl sobotnich pokazów mało znanych doświadczeń chemicznych. Najbliższe spotkanie odbędzie się 1 kwietnia o godz. 11 w sali D1.