W deszczowym Trondheim polski zespół projektu Erasmus Plus I.N.S.P.I.R.E. spotkał się z uczniami z Polski i Norwegii w Sverresborg Skole. W ramach odbywającego się w szkole mini obozu innowacji uczniowie pracowali nad innowacjami realizującymi wybrane cele zrównoważonego rozwoju ONZ. Uczniowie mieli wybór: 💚 temat zielony – jak uczynić moje miasto bardziej zielonym, gdzie życie będzie przyjemniejsze i zdrowsze, gdzie dbając o środowisko, będzie zużywanych mniej surowców lub będą wykorzystywane w sposób odpowiedzialny; ♥️ temat czerwony – co zmienić w moim mieście, aby było inkluzywne, w którym każdy mieszkaniec czuje się częścią społeczności, jak wypracować rozwiązania, które stworzą zdrowe i szczęśliwe miasto; 💙 temat niebieski – jak uczynić moje miasto bardziej inteligentnym, jak mądrze korzystać z nowych technologii. Studenci wymieniali się pomysłami i innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie wybranych przez siebie wyzwań. Dotyczyły one zielonych i ekologicznych miast oraz pomysłów na aktywizację mieszkańców. 🌱🌱🌱 Po wykonaniu zadania zaprezentowali swoje pomysły norweskim uczniom ze Sverresborg Skole. Mogliśmy także podzielić się naszym doświadczeniem i wiedzą na temat projektu Erasmus Plus I.N.S.P.I.R.E.  z uczniami i nauczycielami z Norwegii i Polski.

#ErasmusPlus #Inspire #KA122 #SDGs #SustainableDevelopment