Ubiegły tydzień poświęcony był zwierzętom – we wszystkich krajach w październiku obchodzony jest Światowy Tydzień Zwierząt (World Animal Week). Rozpoczął się 4. października, w dniu świętego Franciszka, patrona zwierząt, ekologii i ekologów.

Celebracja tego święta ma na celu zmianę zachowania ludzi w stosunku do zwierzaków i uświadamianie, że są to istoty żywe, a nie rzeczy. Niestety, wciąż jeszcze zdarzają się przypadki, kiedy niektórzy dorośli o tym zapominają…

W naszej szkole doskonale wiemy, że bezbronne zwierzęta potrzebują naszej troski. I to nie tylko te towarzyszące człowiekowi na co dzień, lecz również hodowlane czy dzikie, żyjąco wolno w przyrodzie. Same nie poproszą o pomoc, dlatego też staramy się mówić w ich imieniu.

Zastanawialiśmy się jak powinien wyglądać świat w którym zwierzęta byłyby dobrze traktowane; taki, który urządzony byłby specjalnie dla nich.
Na naszych rysunkach możecie zobaczyć mleczną rzekę, która uszczęśliwi wszystkie koty i zjeżdżalnię z błota zaprojektowaną specjalnie dla świnek. Jest też żyrandol z kiełbasek oraz parówkowa karuzela, są marchewkowe pola i kapuściane drzewa. Jest też dywan z ryby, a czasami z nieba spadają butelki z mlekiem albo nawet i kości.
Chyba każdy zwierzak chciałby choć przez chwilę pomieszkać w takim świecie…

Prace powstały podczas zajęć kółka plastycznego dla klas 0-1.