W poniedziałek, 27 marca, uczniowie klas III wzięli udział w projekcie edukacyjnym realizowanym przy wsparciu Urzędu Miasta Gdyni, pt.: “Zdrowo jem, więcej wiem…a do tego ćwiczę”.

Tego dnia, w ramach 3-godzinnych zajęć, specjaliści z Ośrodka Psychologiczno-Pedagogicznego Razem w Gdyni dzielili się z nami swoją wiedzą na temat zdrowego stylu życia.

Podczas zajęć z psychodietetykiem uczniowie zapoznali się między innymi z najnowszą piramidą zdrowego żywienia, nauczyli się zwracać uwagę na skład wybieranych produktów. Od psychologa dzieci dowiedziały się, jak utrzymywać motywację do zdrowego stylu życia, a także jak unikać pułapek czyhających w reklamach. Podczas tych zajęć uczniowie mieli również okazję wcielić się w rolę reklamodawców, żeby zachęcić do zdrowego odżywiania – kreatywność naszych uczniów jak zwykle nie miała końca. Najwięcej emocji i energii wyzwoliły zajęcia z trenerem personalnym, który pokazał dzieciom zestaw ćwiczeń, dzięki którym będą mogły długo cieszyć się doskonałą kondycją.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego ciekawego dnia.