Bardzo miło nam poinformować, że pani Aleksandra Ośko, nauczycielka plastyki w PSSP zdobyła II miejsce w V Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym. Otwarcie wystawy “Krajobrazy i architektura Polski” oraz wręczenie nagród odbyło się 30. marca w Galerii Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdyni pana Wojciecha Szczurka oraz pod patronatem Wicewojewody Pomorskiego pana Michała Owczarczaka, zaś zorganizowany był przez SP 34 oraz Centrum Designu Gdynia.
W konkusie wzięło udział łącznie 760 prac, wyłoniono lauretatów w czterech kategoriach. Ocenie podlegała interpretacja tematu – pomysł i kreatywność oraz walory estetyczne zdjęcia, w tym kadr i kompozycja. W skład jury wchodzili trójmiejscy fotoreporterzy i artyści plastycy – Jacek Paluchowski, wykładowca fotografii w Zespole Szkół Plastycznych w Orłowie, Adam Warżawa, fotoreporter (Polska Agencja Prasowa), Rafał Malko, fotoreporter (Gazeta Wyborcza), Izabela Kotkowska, Centrum Designu Gdynia.

Wystawa w Galerii PPNT potrwa do 15. kwietnia, można ją oglądać codziennie w godzinach 10.00-20.00. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wernisażu.