Spotkanie z muzykami w naszej szkole!

Kontynuując cykl spotkań muzycznych w naszej szkole, zaprosiliśmy po raz kolejny muzyków z agencji muzycznej “Amadeus”. Tym razem prezentowali oni uczniom instrumenty dęte: fagot, flet, klarnet oraz saksofon. Nasi milusińscy poznali tajniki budowy instrumentów oraz ich zastosowanie i techniki gry. Liczymy na dalsze spotkania w przyszłości!


Wielkie wiosenne granie w PSSP.

W radosnych nastrojach oczekujemy na przyjście wiosny! Dzisiaj w naszej szkole odbył się wspaniały koncert instrumentów blaszanych dętych. Panowie z zespołu “Amadeus” nie tylko pięknie zagrali, ale również zdradzili nam sekrety trudnej gry na trąbce i waltorni. Niektórzy uczniowie mieli okazję osobiście przekonać się, że to wcale nie takie łatwe. W programie koncertu, obok standardów (np.marszu z opery “Aida”), znalazły się także utwory dobrze znane wszystkim dzieciom (motyw z filmu “Król Lew”, “Pszczółka Maja”). Jeszcze raz dziękujemy za wspaniały występ!


Z wizytą w Państwowej Operze Bałtyckiej na przedstawieniu baletowym “Dziadek do orzechów”.

Kolejny raz, za sprawą pani Ewy Tomaszewskiej, uczniowie naszej szkoły gościli w Operze Bałtyckiej. “Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego przypadł do gustu młodym widzom. Szczególną atrakcją była żywa muzyka w wykonaniu orkiestry symfonicznej. “Dziadek do orzechów” to balet feeria w dwóch aktach napisany przez rosyjskiego kompozytora Piotra Czajkowskiego, zaś autorem libretta jest Marius Petipa. Libretto zostało napisane w oparciu o baśnie Hoffmanna pt. “Król myszy” i Dumasa “Dziadek do orzechów”. Premierowe przedstawienie odbyło się 6 grudnia 1892 roku w Teatrze Maryjskim w Petersburgu.Przedstawienie “Piotruś i Wilk” w Państwowej Operze Bałtyckiej.

Nasza przygoda z operą rozpoczęła się już o godz 9.00 kiedy pod szkołę zajechały dwa autokary. Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani i ciekawi; co tym razem przedstawią nam artyści. Nie było to pierwsze spotkanie ze światem artystycznej wyobraźni, gdyż juz w poprzednich latach korzystaliśmy regularnie z propozycji opery. Tym razem ruch ciała ludzkiego i muzyka miała nam przekazać piękną historię o przyjaźni chłopca o imieniu Piotruś i wilka. Przedstawienie było SUPER!!!! ale wymagało od nas pełnego skupienia. Połączenie przepięknej muzyki Prokofiewa z ruchem, tańcem i baletem wywarło na nas niesamowite wrażenie. Przyciągała wzrok również bogata scenografia oraz kostiumy aktorów. Najbardziej jednak zaskoczyły nas wilki, ich charakteryzacja, połączona z efektami muzycznymi i świetlnymi robiły naprawdę duże wrażenie. Długo opowiadaliśmy sobie o przedstawieniu w drodze powrotnej do szkoły. Jestem pewna, że pozostanie ono na długo w naszej pamięci.