20140918_103718W czwartek, 18 września, my, najmłodsi uczniowie tej szkoły, wybraliśmy się na naszą pierwszą wycieczkę. Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani, każdy nie mógł się już doczekać nadejścia tego dnia.

W czwartek rano z radością wyjrzeliśmy za okno- świeciło piękne słońce, zapowiadał się słoneczny dzień pełen radości i przygód. Godzina 8:00 zbiórka w szkole. Wszyscy są? No to ruszamy!

Celem naszej wycieczki było gospodarstwo agroturystyczne w Kiełpinie koło Kartuz. Droga minęła nam bardzo szybko i zanim się spostrzegliśmy byliśmy na miejscu.

Jak tylko zjedliśmy drugie śniadanie przyszła po nas gospodyni i zaprowadziła nas do izby. Tam czekało na nas pierwsze zadanie- samodzielny wypiek pysznych bułeczek. Pani gospodyni opowiedziała nam jak powstaje ciasto na takie bułeczki, a także pokazała nam ogromny piec, w którym takie bułeczki są wypiekane. Później natomiast dostaliśmy masę solną i mogliśmy z niej ulepić figurkę- pamiątkę dowolnego kształtu.

Po tym „ciężkim” zajęciu przyszedł czas na spacer…

Zostaliśmy oprowadzeni po całym gospodarstwie. Widzieliśmy gąski, kury, perliczki, bażanty, gołębie a nawet pawie. Widzieliśmy także świnki, owieczki, kózki i jednego groźnie wyglądającego kozła. Obejrzeliśmy narzędzia jakimi dawniej posługiwano się na wsi przy uprawie roli. Potem poszliśmy do stajni, gdzie zapoznaliśmy się z konikami oraz mieliśmy okazję zobaczyć prawdziwe dojenie krów.

Następnie przyszła kolej na lekcję kaszubskiej muzyki i zapoznanie się z tradycyjnymi kaszubskimi instrumentami, na których mogliśmy samodzielnie pograć. Szczęścia dopełniły: półgodzinna przejażdżka wozem drabiniastym po okolicy, ognisko z kiełbaskami i na zakończenie przejażdżka na kucyku. Byliśmy bardzo szczęśliwi i dość zmęczeni- połowa z nas zasnęła w autokarze w drodze powrotnej do szkoły. 🙂

To była cudowna wycieczka, nie możemy już doczekać się kolejnej!