Uczniowie klasy IIA dołączyli do ogólnopolskiego projektu “Wymiana pocztówkowa dla klas”. Zasada działania tej akcji jest niezwykle prosta. Dzieci ze szkoły zainteresowanej programem wymieniają się kartkami pocztowymi z uczniami innych szkół biorących udział w projekcie. To świetna zabawa dla dzieci żyjących w czasach, w których jesteśmy osaczeni przez portale społecznościowe, dzięki którym możemy skontaktować się z ludźmi na całym świecie za pomocą zaledwie kilku przycisków. W dobie komputerów i internetu coraz bardziej zanika zwyczaj porozumiewania się w tradycyjny sposób. Wysyłanie pocztówek i listów należy teraz do rzadkości.

Wymiana pocztówkowa będzie nietuzinkową formą nauki geografii. Dzieci podziwiając widokówki z różnych części kraju będą miały możliwość poznania innych regionów, miast, ich ciekawych zakątków oraz położenia na mapie.

Dzisiaj przygotowaliśmy prawie 70 pocztówek z pozdrowieniami z Gdyni, które wrzuciliśmy do skrzynki pocztowej przy Poczcie Głównej. Teraz czekamy na kartki z innych miejsc, które będziemy umieszczać na tablicy z wielką mapą Polski!