Za nami test z trzeciej lektury w konkursie czytelniczym z języka angielskiego.

Tym razem uczniowie musieli wykazać się znajomością uproszczonej wersji powieści Karola Dickensa pt.: ‘The Old Curiosity Shop’. Najlepiej wypadły: Kasia z klasy V A i Asia z klasy VI B, które zdobyły 28 na 30 punktów. Na trzecim miejscu uplasowała się Sylwia z klasy VI A (25 punktów), a tuż za nią, z 24 punktami, Julia z klasy V A. Gratulujemy im, ale i pozostałym uczestnikom – każdy z nich wygrywa, ponieważ czytanie po angielsku wpływa na wzrost umiejętności językowych.

Po podsumowaniu dotychczasowych wyników najwięcej punktów zgromadziły: Kasia z kl. V A (80 pkt.), Asia z kl. VI B (79 pkt.), Janka z kl. V B (73,5) i Julia z kl. V A (72,5 pkt.). Do końca konkursu pozostały jeszcze trzy testy, więc wyniki mogą ulec zmianie.

Kolejna lektura to krótka i łatwa pozycja z gatunku fantasy pt.: ‘Alien at School’. Oto link: http://english-e-reader.net/book/alien-at-school-michelle-brown

Zachęcam do jej przeczytania wszystkich uczniów, nie tylko tych, którzy biorą udział w konkursie.