Moc atrakcji czeka na gdynian i nie tylko w Centrum Riviera, gdzie swoją siedzibę ma sztab Stowarzyszenia In gremio i Społecznej Jedynki. Działania sztabu w tym roku będą trwały dwa dni. Jednak te najbardziej spektakularne odbędą się sobotę.

Przez cały dzień będzie można wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez gdyńskie organizacje pozarządowe m.in. z ratownictwa medycznego czy dogoterapii. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, w tym roku organizatorzy przygotowali strefy o bardzo dużym nacisku na pracę twórczą. Do wybory strefa małego architekta, kreatywności, programowania czy robotyki.

To już dwudziesty czwarty raz, gdy nasz sztab gra razem z największą na świecie orkiestrą. W każdym staramy się urozmaicić ofertę dla gości Centrum Riviera. W tym roku wyjątkową atrakcją będą pokazy z programowania i robotyki dla najmłodszych, a będzie to tylko jedna z dwudziestu stref. Niezmiennie zapraszamy pod scenę główną, gdzie nieprzerwalnie przez 8 godzin będą naprzemiennie licytacje i występy– mówi Marek Radyko Szef Sztabu In gremio
i Społecznej Jedynki.

Bardzo Wśród atrakcji znajdzie się także występ gwiazdy wieczoru, czyli zespołu Future Folk. To o godzinie 17.00, jednak występy i licytacje będą trwały nieprzerwalnie od 12.00 do 20.00. O 15.00 będzie występował znany trójmiejskiej publice zespół Ortalion, a przed 13.00 na scenie zagości szkoła tańca irlandzkiego ISTA.

Przez cały dzień będą trwały licytacje – wśród osób, które będą je prowadziły nie zabraknie prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, który po godzinie 16.00 będzie prezentował unikatowe przedmioty. Wśród rzeczy, które będzie można wylicytować będą m.in. pamiątki z autografami Lecha Wałęsy, Filipa Chajzeraczy zawodników Arki Gdynia. Tradycyjnie będą przedmioty limitowane, jak jeden z 1000 globusów Polski znanych z serialu komediowego „Ucho Prezesa” i to z autografami głównych bohaterów – tytułowego Prezesa i Mariusza.