Za nami pierwszy dzień Odysejowych przygód – zwiedzanie Chicago. Położone w stanie Illinois, nad jeziorem Michigan, Chicago zachwyciło nas swoją architekturą, zielonymi terenami oraz mnóstwem rzeźb i instalacji rozmieszczonych w różnych punktach miasta.

Nas dzień zaczęliśmy od Fontanny Buckingham, która reprezentuje jezioro Michigan, z czterema parami koni morskich symbolizującymi cztery stany – Illinois, Wisconsin, Michigan i Indiana.

Kolejnym punktem na liście było Shedd Aquarium. Ufundowane przez amerykańskiego przedsiębiorcę John’a G. Shedd’a akwarium jest domem dla ponad 1500 gatunków zwierząt: ryb, ssaków morskich, ptactwa wodnego, gadów, płazów i insektów.  Nas szczególnie zachwycił szereg interaktywnych atrakcji; płytkie akweny, w których dotknąć można było płaszczki oraz rozgwiazdy.

Innymi gwiazdami akwarium były wieloryby bieługi, rekiny, pingwiny, delfiny pacyficzne oraz wydry morskie.

Na obiad wybraliśmy symbol Chicago – Deep Dish Pizza. To niespotykana pizza, która zamiast w piecu, pieczona jest w głębokim naczyniu.  Przez swoją grubość jest niesamowicie sycąca i przypomina bardziej zapiekankę, niż typową pizzę.

Przy głównej ulicy znajduje się także kolejny obowiązkowy punkt zwiedzania, Park Milenijny, w którym podziwialiśmy niezwykłą rzeźbą Cloud Gate, powszechnie nazywaną fasolką. Jest to dzieło sztuki autorstwa Anisha Kapoora, które waży ponad 100 ton i kosztowało 23 mln dolarów.

Na koniec dnia udaliśmy się do Maggie Daley Park. Jest to bezpłatny i interaktywny park oferujący place zabaw dla dzieci, wspinaczkę skałkową, korty tenisowe, boisko i zagajniki piknikowe.

W wietrznym mieście, spędziliśmy niezwykłe chwile ale nie zapominaliśmy o przygotowaniach do konkursu. W wolnych chwilach robiliśmy próby przedstawień „Piratów” oraz „Książek” oraz rozwiązywaliśmy zadania spontaniczne. Jutro rano wyruszamy w kolejną przygodę jaką jest pobyt na Finałach Światowych Odysei Umysłu, które odbędą się w East Lansing, na Uniwersytecie Stanowym Michigan.