OlimpiadaR2015m 11054837_447377665435414_5717011232509175992_oHarmonogram dnia zawodów

9:00 – Rozpoczęcie rejestracji

9:30 – Wyścig w kategorii klas 0-3 szkół podstawowych

10:00 – Wyścig w kategorii klas 4-6 szkół podstawowych

10:45 – Wyścig w kategorii szkół gimnazjalnych

11:45 – Wyścig w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

13:00 – Zakończenie zawodów

Wręczenie nagród odbędzie się w ciągu 14 dni po dniu zawodów

Odległości i ocena trudności trasy w zależności od wieku i płci:

Kategoria klas I-III szkół podstawowych: długość trasy 3 km po równej i szerokiej ścieżce leśnej, bez miejsc które mogłyby stwarzać zagrożenie upadkiem (hopki, wystające korzenie). Nie występuje podział na płeć. Wszystkie osoby są nagradzane.

Kategoria klas IV-VI szkół podstawowych: długość trasy 6 km po równej i szerokiej ścieżce leśnej, bez miejsc które mogłyby stwarzać zagrożenie upadkiem (hopki, wystające korzenie). Występuje podział na płeć (przejazdy odbywają się w dwóch grupach).

Kategoria klas I-III szkół gimnazjalnych: długość trasy 9 km po ścieżce leśnej, pojedyncze miejsca utrudniające przejazd (różnica poziomów – podjazd i zjazd) o umiarkowanych utrudnieniach (mogą wystąpić drobne przeszkody na trasie). Występuje podział na płeć (przejazdy odbywają się w dwóch grupach).

Kategoria klas I-III szkół ponadgimnazjalnych: długość trasy 14 km po ścieżce leśnej, pojedyncze miejsca utrudniające przejazd (różnica poziomów – podjazd i zjazd) o umiarkowanych utrudnieniach (mogą wystąpić drobne przeszkody na trasie). Występuje podział na płeć (przejazdy odbywają się w dwóch grupach).

Forma przeprowadzenia wyścigów:

Zawody polegają na wyścigu ze startu wspólnego. O klasyfikacji końcowej decyduje czas, w jakim uczestnik dojedzie na metę. Na całości trasy będą sędziowie, którzy w miejscach podwyższonego ryzyka, będą dbać o bezpieczeństwo oraz oceniać formę przejazdu (za zajeżdżanie drogi, spychanie, zachowanie niezgodne z zasadą fair play – możliwa dyskwalifikacja). Trasa będzie oznaczona taśmami. W miejscach, które będą stwarzały zagrożenie na drzewach zostaną przyczepione znaki ostrzegawcze. Na miejscu będą ratownicy medyczni.

Szczegółowe informacje:

Informacje organizacyjne oraz bieżące wiadomości mogą Państwa znaleźć na oficjalnej stronie zawodów: www.olimpiada.ingremio.edu.pl, a także u koordynatorów: Marka Radyko (tel.: 607 844 622) oraz Jakuba Ubych (tel.: 605 456 783).

Zawody odbywają się pod Patronatem Prezydenta Miasta Gdyni i są dofinansowane przez Gdyńskie Centrum Sportu.