Zapraszamy do wsparcia stowarzyszenia In gremio. Przekazując swój 1% na rzecz In gremio, wspierasz projekty edukacyjne, sportowe, obywatelskie i kulturalne.

Nr KRS: 000 000 8919

In gremio jest organizacją pożytku publicznego, która realizuje swoją misję na wielu polach, w różnych formach i dla wielu grup odbiorców. Z roku na rok powiększa się obszar naszej aktywności, szukamy nowych wyzwań, ale nie zapominamy o stałym doskonaleniu wszystkich realizowanych inicjatyw. Istniejemy ponad 20 lat, ale nie brakuje nam innowacyjności. Nasze najważniejsze obszary i formy działalności to: edukacja dzieci i młodzieży, sport, działalność kulturalna i społeczna.

Stowarzyszenie In gremio od ponad 20 lat powiększa grupę swoich odbiorców i współpracowników, dzięki realizacji wielu projektów społecznych i grantowych, których główni beneficjenci to dzieci, młodzież i osoby powyżej 60 roku życia.

Najważniejszym zadaniem jakie stawia przed sobą stowarzyszenie to wychowywać i pomagać. Pragniemy, aby absolwenci naszych szkół byli ludźmi wrażliwymi i otwartymi. Osobom, które nie radzą sobie z szybko zmieniającym się światem, pomagamy stworzyć nowy sposób życia

Prowadzimy Pierwszą Społeczną Szkołę Podstawową, Pierwsze Społeczne Gimnazjum, Ośrodek Psychologiczno-Pedagogiczny RAZEM oraz Centrum Muzyczne Rytm.

GCOP_InGremio_1Nasi uczniowie na zdjęciu Gdyńskiego Kalendarza Pozarządowego

 

4 grudnia 2012 In gremio otrzymało Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznawaną w ramach “Bursztynowego Mieczyka” dla najlepiej działającej organizacji pozarządowej  w województwie pomorskim w dziedzinie kultury.

Wspaniałe wyniki naszych uczniów, udane występy w konkursach i olimpiadach, a także seria wydarzeń zorganizowanych przez nasze szkoły i prowadzące je stowarzyszenia m.in.: gdyński finał WOŚP, Przegląd Twórczości Dziecięcej RAZEM, konkursy: My Favourite Things, Melting POT, Wojewódzka Liga Przyrodnicza, Bitwa na Obrazki Logiczne, “Nie klikam. Gram i czytam”, Być jak Sherlock Holmes sztuki, “Focus ofAmerica”, “Mein Bildworterbuch”, Konkurs Fotograficzny “Kocham”, “Łam język z głową”.

SAMSUNG CSC

XXIII Finał WOŚP w Centrum Riviera

Wydarzenia: toast gorącą czekoladą z okazji Urodzin Gdyni, Konferencja psychologiczna: STOP Cyberprzemocy, Gdyńska Szkoła Rowerowa, Gdyńskie Nocne Przejazdy Rowerowe, dzień #gdyniarowerem, Olimpiada Rowerowa o Puchar Prezydenta, X Niemieckojęzyczny Szkolny Festiwal Teatralny.

Realizacja dwóch ministerialnych projektów grantowych “Tato, a dziadek powiedział… II” i “Młodzi, świadomi, aktywni II”.

Wybudowanie nowoczesnego wielofunkcyjnego boiska przy szkole i zmiana wejścia i parkingu przed budynkiem.

Zdobycie 4 tytułów Mistrzyń Polski przez nasze uczennice reprezentujące klub Sztorm Gdynia, udział w akcji “Gdynia – miasto 25 lecia”, uczestniczenie w pracach Gdyńskiej Rady Pożytku Publicznego oraz Gdyńskiej Rady Rowerowej, wyjątkowe obchody 10 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, projekty filmowe, koncerty Centrum Muzycznego RYTM… i wiele innych wydarzeń.

Tak, ten rok był wyjątkowy, ale obiecujemy, że następny będzie oczywiście jeszcze lepszy:)

GCOP_InGremio_4

IV Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy

Zdobyte tytuły (wybrane): Szkoła z klasą, Szkoła Przyjazna Ziemi, Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją, Szkoła bez przemocy, Pomorski Certyfikat Jakości

Wybrane sukcesy edukacyjne:

PSSP zajęła w 2011 roku pierwsze miejsce w wojództwie pomorskim w sprawdzianie szóstoklasistów!

W 2011 roku PSSP zajęła 3. miesjce w rankingu szkół publicznych i niepublicznych w województwie pomorskim przeprowadzonym przez Gazetę Wyborczą. Uczniowie Pierwszego Społecznego Gimnazjum w Gdyni zdobyli pierwsze miejsce w II edycji Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Poczdamie w kategorii: Najlepszy Film Zagraniczny! za film “Gdynia miasto o szerokich horyzontach”. Wśród naszych uczniów są m.in. zwycięzcy Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Patriotycznej oraz Stypendyści Marszałka Województwa Pomorskiego. Otrzymaliśmy list gratulacyjny od Prezydenta Miasta Wojciecha Szczurka w związku z otrzymaniem przez Pierwszą Społeczną Szkołę Podstawową 4. miejsca w rankingu szkół przeprowadzonym przez Gazetę Wyborczą.

GCOP_InGremio_3

X Niemieckojęzyczny Szkolny Festiwal Teatralny

 

Aby przekazać 1% na rzecz In gremio, należy wypełnić odpowiednie rubryki w rocznym zeznaniu podatkowym PIT-28, PIT-36, PIT- 36L, PIT-37 lub PIT-38.

Środki pozyskane dzięki 1% będą przeznaczone m.in. na:
– działania edukacyjne
– działania sportowe
– działania społeczne i kulturalne

Więcej informacji na stronie: www.ingremio.edu.pl
1procent@razem.pl, Tel.: (58) 624 05 09

 

IMG_3718-1

Urodzinowe Zdjęcie Gdynian z Toastem Gorącą Czekoladą. Rozdaliśmy 1500 porcji gorącej czekolady!