“To, co możesz uczynić, jest tylko kroplą w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym, co daje znaczenie twojemu życiu.”
/A. Schweitzer/

Kierując się tym zawartym w sentencji przekonaniem, klasa VI b postanowiła pomóc konkretnej rodzinie, która ucierpiała podczas sierpniowej nawałnicy na Pomorzu, dokładnie w małej wsi niedaleko Parchowa. Uczniowie wraz z wychowawczynią napisali mail do reporterki Radia Gdańsk, w którym zgłosili gotowość do niesienia pomocy. Zdobyli wszystkie niezbędne kontakty. Zbadali grunt, poznali konkretne potrzeby, konkretnych ludzi. Okazało się, że temat zniszczeń po sierpniowej nawałnicy zniknął z mediów, ale nie z życia. W poniedziałek 11 grudnia klasa VIB zagrała w swojej sali mały koncert charytatywny,podczas którego zbierała pieniądze, za które następnie dzieci pod opieką wychowawcy kupiły zimowe ubrania i piękne zabawki dla dwóch chłopców. Dodatkowo jeszcze dzięki darom serca innych ludzi z naszej szkolnej społeczności, zgromadziliśmy wiele gier, zabawek, ubrań, słodyczy. 19 grudnia mogliśmy w obecności Pani Sołtys odwiedzić Filipa i Kacpra w ich rodzinnym domu i przekazać dary od Świętego Mikołaja.
Chcemy wierzyć, że mimo iż była to przysłowiowa kropla w ogromie oceanu, mogliśmy wywołać radość w sercach tych dwóch maluszków. Pragniemy również podziękować rodzicom klasy VI b za ogromne zaangażowanie w przygotowanie akcji i pomoc z transportem. Dziękujemy wszystkim, którzy wpłacili pieniądze oraz przynieśli, słodycze, ubrania, zabawki, gry, środki czystości. A z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszystkim darczyńcom życzymy dobra i ludzkiej życzliwości.