Uczniowie klasy 3a wraz ze swoją wychowawczynią panią Beatą Kolterman i nauczycielką j. angielskiego panią Małgosią Dwórznik  uczestniczą w projekcie e-Twinning Our Folklore Your Stories. Celem projektu jest niwelowanie różnic kulturowych i wspieranie głębszego zrozumienia różnorodnego dziedzictwa europejskiego wśród młodych uczniów. Angażując uczniów w cyfrową prezentację i wymianę cenionych opowieści ludowych swoich narodów, nie tylko celebruje bogate tradycje opowiadania historii, unikalne dla każdego kraju, ale także podnosi kluczowe kompetencje w zakresie świadomości i ekspresji kulturowej.
W ramach zajęć projektowych Studenci Team Poland poznali już kraje, które uczestniczą  w projekcie, stworzyli swoje awatary, zaprojektowali pomysły na logo projektu oraz w drodze głosowania wybrali ten, który będzie reprezentował naszą szkołę.  Kolejny etap projektu to poznanie historii oraz opowieści ludowych przedstawiających elementy charakterystyczne dla naszego regionu. A ponieważ mieszkamy nad Bałtykiem trzecioklasiści poznali piękną legendę o powstaniu bursztynu, zatytułowaną Jurata – królowa Bałtyku. Następnie, pracując w grupach, tą wspaniałą opowieść przedstawili w formie teatrzyku kukiełkowego i komiksu. W kolejnych lekcjach projektowych uczniowie poznają prawdziwą historię powstania bursztynów, ich właściwości i zastosowanie oraz wybiorą się z wizytą do Muzeum Bursztynu w Gdańsku i na wycieczkę do Juraty. Czekajcie na kolejne relacje.