Uczniowie z klasy 7, biorący udział w programie Erasmus Plus, podzielili się swoimi niezapomnianymi doświadczeniami podczas prezentacji z przebiegu ich mobilności do Słowacji i Turcji w ramach projektu I.N.S.P.I.R.E. Ich podróże były pełna przygód, zdobywania nowej wiedzy i niezwykłych spotkań, poszerzając horyzonty uczestników oraz umacniając więzi międzykulturowe.
Podczas mobilności uczniowie doświadczyli serdecznego przyjęcia oraz bogatego programu z aktywnościami promującymi ekologię i kulturę krajów partnerskich. Zgłębianie wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju, zwiedzanie zabytków, degustacja potraw i spotkania z lokalnymi władzami dostarczyły im niezapomnianych doświadczeń. Ta intensywna przygoda z pewnością zostanie na długo w ich pamięci i zainspiruje do dalszego odkrywania świata.
Program Erasmus Plus, oprócz dostarczenia niezapomnianych wrażeń, ma również głębsze znaczenie. Poznanie nowych kultur, nawiązywanie przyjaźni i uczestnictwo w zajęciach ekologicznych to kluczowe elementy edukacji, które promują zrównoważony rozwój i wzmacniają więzi międzyludzkie. Mobilność uczniów w ramach projektu I.N.S.P.I.R.E. do Słowacji, Turcji czy Chorwacji to nie tylko podróż po nowych miejscach, ale także podróż ku wzajemnemu zrozumieniu, szacunkowi i budowaniu lepszego, bardziej zrównoważonego świata.

Dzięki programowi Erasmus Plus oraz projektowi I.N.S.P.I.R.E. uczniowie nie tylko zdobywają nową wiedzę i umiejętności, ale także kształtują swoje wartości oraz rozwijają świadomość globalną. Są one kluczem do budowania lepszego, bardziej zrozumiałego i tolerancyjnego społeczeństwa. W nadchodzących latach, mamy nadzieję zobaczyć jeszcze więcej młodych ludzi angażujących się w międzynarodowe projekty, gotowych do odkrywania świata i budowania mostów między kulturami.

Całą prezentację można obejrzeć tutaj https://www.canva.com/design/DAF89ldVrN4/_4oU_Ozhky90483elmfDBQ/edit?utm_content=DAF89ldVrN4&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton

#ErasmusPlus #Inspire #KA210 #Slovakia #Turkiye

Turkiye