Druga edycja Wojewódzkiego Konkursu Literackiego za nami. Właśnie dziś, 13 czerwca 2017, w Muzeum Miasta Gdyni, miała miejsce gala finałowa i rozdanie nagród laureatom.

Konkurs, który zorganizowaliśmy po raz drugi, cieszy się dużym zainteresowaniem. Popularność „Piszę, bo lubię” cieszy tym bardziej, że to konkurs wymagający. Uczestnicy muszą wykazać się nie tylko pracą wyobraźni, by stworzyć niepowtarzalne fabuły opowiadań czy sytuacje liryczne, ale także wielką precyzją i cierpliwością. Wszystkie prace pisze się bowiem ręcznie z zachowaniem zasad kaligrafii, ortografii, interpunkcji i stylu. Każde dzieło młody twórca musi opatrzyć również specjalną dedykacją. W tym roku wpłynęło 21 prac; oprócz prozy i poezji pojawił się nawet prawdziwy scenariusz filmowy. Wszystkie nagrodzone prace zasługiwały na najwyższe uznanie. Uczestnicy gali mogli je obejrzeć i przeczytać podczas wystawy, przygotowanej na czas wręczania nagród. Początkującym twórcom, zarówno laureatom, jak i uczestnikom, serdecznie gratulujemy!

Laureaci Wojewódzkiego Konkursu „Piszę, bo lubię” 2017

Szkoła Podstawowa, klasy I-III