Znacie małego Nemeczka, bohatera książki Ferenca Molnara Chłopcy z Placu Broni? Bo my już znamy. I to nie tylko z literackiej wersji tej wzruszającej historii, ale również musicalowej.
22 stycznia klasy V B i V C obejrzały przygotowany przez Stowarzyszenie Teatralne Ingenium spektakl, wystawiany na Scenie Teatralnej NOT w Gdańsku. Tym razem, tę niezwykłą historię o braterstwie, przyjaźni i poświęceniu zagrali na deskach teatru młodzi i bardzo młodzi artyści, którzy brawurowo przedstawili skomponowane przez Annę Markowską libretto.
Szczególnie spodobała się nam scena bitwy chłopców z Placu Broni z drużyną Czerwonych Koszul, w której dopełnieniem emocjonującej muzyki była dynamiczna choreografia i ruchome oświetlenie, potęgujące efekt prawdziwej walki.
Jeśli jeszcze nie widzieliście tego spektaklu, to koniecznie wybierzcie się na najbliższe przedstawienie, ale pamiętajcie, by wcześniej przeczytać lekturę.

Po spektaklu poszliśmy do Bazyliki Mariackiej, gdzie w kaplicy świętego Marcina umieszczono urnę z prochami tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza, by chwilą ciszy uczcić jego pamięć.