SAMSUNG CSCDnia 14 maja 2014 roku, dwie klasy piąte (VA i VB), wybrały się do Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku, by tam zrealizować niecodzienny projekt. Już kilka tygodni wcześniej każdy uczeń wylosował zwierzę, o którym przygotował informacje. Nic szczególnego? Ha! Ale informacje miały być przygotowane po angielsku. Każdy uczeń wywiązał się ze swojego zadania świetnie.

W zoo wszyscy prezentowali zdobyte wiadomości stojąc przed klatką lub wybiegiem omawianego bohatera. Opowieści były ciekawe, czasem zabawne. Uczniowie mieli możliwość usłyszeć również zaskakujące ciekawostki na temat różnych mieszkańców świata fauny. Chociażby taką, że walabie są uważane w Australii za szkodniki.

Podczas spaceru widzieliśmy wiele niesamowitych stworzeń, od których nie dało się oderwać wzroku. Surykatki nie tylko zaprezentowały się jako słodkie stworzonka, ale też jako bardzo uważne. Nagle wszystkie podniosły łebki i nie odrywały oczu od nieba – a że słońce świeciło, to śmiesznie mrużyły oczka. Dzieci podążyły za ich wzrokiem i co się okazało?! Że te zwierzaki ilustrują dopiero co podaną przez Zosię informację o ich czujności. Na niebie nad ogrodem krążył dostojnie drapieżnik. Ponieważ był bardzo wysoko, nie można było rozpoznać gatunku. Ależ to była lekcja z przyrody na żywo! Wspaniała! Zapraszamy do galerii!