Niedawno klasa 4 miała niesamowitą okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez wyjątkowego gościa – mamę Igora. Tematem spotkania była sztuczna inteligencja (AI) oraz odpowiedzialne i rozważne korzystanie z jej możliwości. Warsztaty były częścią zajęć prowadzonych w ramach projektu eTwinning “E-Tales of Safety. A Journey towards Online Responsibility”
Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się czym jest sztuczna inteligencja, jak działa i gdzie jest wykorzystywana, jak odpowiedzialnie korzystać z AI i dlaczego należy podchodzić do niej z dystansem oraz jakie są zagrożenia związane z AI i jak unikać potencjalnych niebezpieczeństw.
Dzieci miały także okazję poznać różne aplikacje wykorzystujące AI. Zajęcia były interaktywne – uczniowie nauczyli się, jak pisać prompty i tworzyć własne projekty z użyciem sztucznej inteligencji, a to tylko część nowych, fascynujących umiejętności, które zdobyli. Uczniowie otrzymali podczas warsztatów również wiele wartościowych informacji. Teraz wiedzą, że sztuczna inteligencja jest wszędzie wokół nas – od smartfonów po samochody.
Zdają sobie też sprawę, jak ważne jest mądre i odpowiedzialne korzystanie z nowoczesnych technologii, zaś pisanie promptów i tworzenie projektów z AI.
Warsztaty były ciekawe i wartościowe, to była nie tylko nauka, ale i świetna zabawa! Dzięki takim spotkaniom przygotowujemy nasze dzieci do przyszłości, w której umiejętność korzystania z AI będzie kluczowa. Dziękujemy mamie Igora za wspaniałą inicjatywę i inspirujące zajęcia! 🚀💡