Serdecznie gratulujemy naszym uczniom najwyższego wyniku w Gdyni uzyskanego w tegorocznym ogólnopolskim sprawdzianie klas szóstych.

Nasi szóstoklasiści osiągnęli w tym roku średni wynik 33,1 punktów na 40 możliwych. Katolicka Szkoła Podstawowa uzyskała 31,88 pkt, a Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 18 – 31,08 .

Na podkreślenie zasługuje również fakt, iż najwyższe liczby punktów (średnio ponad 85%) nasi uczniowie uzyskali w czterech najtrudniejszych standardach: rozumowaniu, czytaniu, pisaniu oraz wykorzystaniu wiedzy w praktyce. A oto garść danych statystycznych dotyczących wyników sprawdzianu 2009 w kraju, województwie oraz mieście:
wynik średni sprawdzianu w kraju – 22.6/40 pkt,
wynik średni sprawdzianu w województwie pomorskim – 22.3/40 pkt,
wynik średni sprawdzianu w mieście Gdyni – 25.1/40 pkt.

Szóstoklasistom oraz rodzicom jeszcze raz serdecznie gratulujemy tak satysfakcjonującego wyniku całorocznej i wytężonej pracy oraz życzymy dalszych sukcesów!