„Wyścigi Rowerkowe” to całodzienna impreza rodzinna w atmosferze pikniku, w której najmłodsi mieszkańcy miast angażują się bezpośrednio w formie zdrowej rywalizacji i uczą się zasad fair play. To też okazja do świetnej zabawy na świeżym powietrzu, w gronie rodzinnym.

Ogromnym atutem samej formuły wyścigów jest niewątpliwie moment koronacji zawodników. Dzięki podziałowi na kategorie wiekowe i grupy trzyosobowe, po każdym wyścigu na stopniach podium stają wszyscy uczestnicy i wszyscy otrzymują nagrody.

Atrakcje podczas imprezy:
• Wyścigi Rowerkowe dla około 200 dzieci w kategoriach wiekowych 3-10 lat
• policyjna służba bezpieczeństwa i znakowanie rowerów
• pokazy ratownictwa medycznego i szkolenia z pierwszej pomocy
• pamiątkowe zdjęcia na podium wszystkich zawodników
Na uczestników czekać będzie również mnóstwo konkursów, gier i zabaw, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody.

Ramowy scenariusz imprezy:
10.00 – rozpoczęcie imprezy przez prowadzącego, zaproszenie do namiotu organizatora, gdzie następuje wydawanie numerków startowych. Prowadzący wyjaśnia zasady zawodów oraz prezentuje kolejność startów zawodników według kategorii wiekowych.
11.00 – 15.00 – zawody w poszczególnych kategoriach wiekowych (rozpoczynają 3-latki). Po każdym wyścigu cała trójka zawodników staje na podium i wszyscy dostają nagrody.
11.00, 12.00, 13.00, 14.00 – o każdej pełnej godzinie – konkursy z nagrodami
15.00 – koniec zawodów
16:00 – koniec imprezy

Gdzie i kiedy wystartujemy?
godz. 10.00, 19 maja 2013 r. Gdynia, Skwer Kościuszki,

Jak się zgłosić:
W wyścigu mogą uczestniczyć dzieci w wieku 3-10 lat. Warunek uczestnictwa to sprawny rower, kask rowerowy i zgłoszenie dziecka przez rodzica do wyścigu pod nr. tel.: 797 638 050 lub e-mail: zapisy@wyscigirowerkowe.pl.

Ilość miejsc ograniczona.