Stowarzyszenie In gremio w Gdyni wraz z Generalnym Konsulem Niemiec w Gdańsku, mają zaszczyt zaprosić uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych z województwa pomorskiego, do oglądania IX Niemieckojęzycznego Szkolnego Festiwalu Teatralnego, który odbędzie się 22 maja 2013 roku w Sali Koncertowej Z.M. Portu Gdynia S.A. Festiwal zacznie się o godzinie 10.30. Wejście na widownię jest bezpłatne.

Niemieckojęzyczny Szkolny Festiwal Teatralny ma już swoją tradycję. Już od 8 lat odbywa się on w Trójmieście i umożliwia uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych wystawienie własnych sztuk czy skeczy w języku niemieckim, oraz zaprezentowania tańca i śpiewu. W tym roku festiwal zaprosił do udziału uczniów nie tylko z Trójmiasta i okolic, ale z całego województwa pomorskiego. Mottem tegorocznej edycji  jest: świat filmu.
Koordynatorką festiwalu jest pani Dorota Płaczek, nauczycielka niemieckiego, zaś autorką plakatu oraz scenografii teatralnej – Aleksandra Ośko, nauczycielka plastyki w naszej szkole. Na przedstawienia serdecznie zapraszamy zarówno uczniów, jak i rodziców.