Wizyta w stolicy Stanów Zjednoczonych, Waszyngtonie, była niezapomnianym przeżyciem dla naszych uczniów.

To była wspaniała okazja, aby poznać historię i kulturę USA. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy był Biały Dom. Siedzibę prezydenta Stanów Zjednoczonych mogliśmy podziwiać z zewnątrz, ponieważ wizyty w środku trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem. W pobliżu znajduje się pomnik Waszyngtona, który jest jednym z symboli miasta. 

Kolejnym miejscem na naszej Odysejowej mapie było Muzeum Historii Naturalnej, w którym znajduje się około 145 milionów okazów. Uczniowie mieli możliwość odkryć obszerną kolekcję ludzkich artefaktów, kości dinozaurów oraz zachowanych roślin i zwierząt. Podziwiali niezwykłe kamienie szlachetne i starożytne mumie.

Wizyta w Muzeum Air&Space była niesamowitym doświadczeniem dla nas wszystkich. Zwiedziliśmy m.in. oryginalny statek kosmiczny Apollo 11, którym Neil Armstrong i Buzz Aldrin wylądowali na Księżycu w 1969 roku. Mogliśmy również zobaczyć modele statków kosmicznych i jeden z ostatnich użytych promów kosmicznych. Było to dla nas ważne doświadczenie, dzięki któremu mogliśmy poszerzyć swoją wiedzę o świecie lotnictwa i podróży kosmicznych.

Nie zabrakło też czasu na wycieczkę do Six Flags! To jeden z największych i najpopularniejszych parków rozrywki w Stanach Zjednoczonych, oferujący wiele atrakcji dla miłośników adrenaliny. Nasi uczniowie mieli okazję zjeżdżać na najwyższych i najbardziej ekstremalnych roller coasterach.

Ruszamy do Nowego Jorku na ostatnie dni naszej odysei po Stanach Zjednoczonych.