W ostatnim czasie klasa 3 „b” bierze udział w projekcie edukacyjnym „Dbaj o klimat”, którego autorką jest ich nauczycielka Joanna Dąbrowska. Projekt został przygotowany w oparciu o wiedzę i doświadczenie zdobyte w trakcie udziału w projekcie Erasmus+ w Helsinkach.
W ramach lekcji uczniowie wcielili się w rolę naukowców. Szukali przyczyn pogarszającej się kondycji Ziemi. Swoje badania zaczęli od przeprowadzenia doświadczenia ukazującego efekt cieplarniany. Następnie, w oparciu o materiały przygotowane przez organizację WWF, dzieci przygotowały książeczki leporello ukazujące przyczyny, skutki oraz mity dotyczące zmian klimatu.
Zachęcamy wszystkich do dbania o naszą planetę. Razem możemy działać na rzecz zrównoważonego środowiska!