Nadchodzi największy Finał Ogólnopolski Odysei Umysłu w historii! 15 oraz 16 kwietnia 2023 roku aż 283 drużyny z całej Polski zaprezentują rozwiązania swojego Problemu Długoterminowego.

Prezentacje długoterminowe odbędą się w dwóch lokalizacjach. Zespoły rozwiązujące Problem 2, 3, 4, 5 lub Problem dla Juniorów, wystąpią w centrum konferencyjnym w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (al. Zwycięstwa 96/98). Ekipy mierzące się z Problemem 1 pokażą się w hali Polsat Plus Arena Gdynia (ul. Górskiego 8).

Drużyna składająca się z uczniów klasy czwartej wystąpi w sobotę 15 kwietnia o godzinie 8:15 w Polsat Plus Arenie w Gdyni, w sali prasowej (scena D).

Uczniowie klasy piątej wystąpią w sobotę w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym o godzinie 11:30, w sali D (scena 2). 

Zapraszamy całą społeczność szkolną na występy drużyn z naszej szkoły!

Nasze obie drużyny konkursowe będą także pełnić funkcje drużyn kumpelskich (Buddy Team), dwóch drużyn z Hiszpanii, które przyjeżdzają na Polski Finał Odysei Umysłu! Będzie to szansa na wymienienie się odysejowymi doświadczeniami oraz wrażeniami! W planach mamy także wspólną zabawę na Imprezie Integracyjnej, która odbędzie 15 kwietnia, na Polsat Plus Arenie. 

Warto też wspomnieć o uczniach klasy szóstej, którzy zgłosili się do wolontariatu w trakcie Finału Odysei Umysłu. Będą pełnić role „szeryfów”. W Odysei Umysłu Szeryfowie to młodzi wolontariusze, którzy z uśmiechem na twarzy starają się, by każde odysejowe zawody przebiegły sprawnie. Szeryfowie zajmują się logistycznym przygotowaniem całego wydarzenia oraz obsługą wszystkich jego gości. To szeryfowie, wraz z sędziami, tworzą niepowtarzalną atmosferę konkursu.

Wszelkie informacje o Finale Odysei Umysłu można znaleźć na stronie: final.odyseja.org